Mežizstrādes industrijas nozare

Nenoliedzami daudzi jau ir redzējuši lielos koku transportus, kuru galvenā krava jau ir apaļkoks. Taču neviens nav iedomājies to, ka pats koka stumbrs, pirms tas ir iekrauts baļķvedējā, jau tiek dalīts pa sortimentiem. Mežizstrādē tieši šī tehnika tiek visvairāk izmantota. Jā, īsumā tad, tā tehnoloģija paredz atlasīta stumbra sadali tādās daļās, kā piemēram, bērza finierkluči, turklāt finierklucis ir vēl iedalīts klasēs A vai B, nākamā daļa būs taras kluči, aiz kuriem seko papīrmalka un malka. Tomēr, lai maksimāli vairāk dabūtu no tā, ko tad varētu Jums sniegt koklaukumi, nepieciešams atrast uzticamu profesionāli protams arī pašiem saprast pamatu pamatus no mežizstrādes industrijas.

Uzzini vairāk – https://siardn.lv/meza-ipasumu-un-cirsmu-iegade/

Kādā veidā tiek izmantots apaļkoks?

Pats apaļkoks kā arī tā sortimentu cenas var būt ļoti dažādas, tieši šī iemesla ietekmē būtiskākais būs iegūt no stumbra vērtīgāko sortimentu. Pati dārgākā sortimenta daļa ir un būs stumbra 1.baļķis vai arī finiera klucis. Turklāt sortimentu gradācija jau ir ietekmējama un no koku sugas. Dārgākie tad ir bērza finierkluči, kas ir A klases vai arī elite, bet šajā gadījumā būs lielas vajadzības sagatavošanai, un pats pieprasījums bieži vien ir ietekmējams no reģiona un sezonas. Tādēļ visvairāk izvēlās B klases klučus, kur cena jau ir zemāka nekā elites sortimentam, taču lielāka par citiem sortimentiem. Bērza finierkluči parasti tiek pielietoti zāģmateriāliem un mēbeļu ražošanai. Ja sortiments būs pārāk plāns vai arī pēc kvalitātes neatbilst finierklucim, tad tie būs izmantoti kā taras kluči un sīkbaļķi. Par tarasklučiem var būt pat biezas koku sugas, kuru nepielieto savādāk. Šie taras kluči tiek novirzīti zāģmateriālu izgatavošanā. Un, malka un papīrmalka ir sortimenti, kur kvalitātei jau mazāk uzmanības velta. Pati papīrmalka parasti būs izgatavota no bērza, egles, apses kā arī priedes koksnes. Lielu daļu pārstrādā granulās un tiek pielietota siltuma radīšanai.

Uzņēmumi, kuru tieši profesionālā joma tad ir koklaukumi

Mēģinot atrast priekš sevis sabiedroto mežizstrādes jomā, ir jāatrod īpaši uzticams kā arī stabils uzņēmums, kas varēs palīdzēt Jums jebkurā jautājumā. Protams, tie, kam tomēr ir daudz gadu pieredze ir numur viens, bez šaubām šie uzņēmumi ir vairojuši savu pieredzi un kvalitāti jau ilgus gadus. Standartā šajā sfērā tiks piedāvāti baļķvedēja pakalpojumi, kas tad būs nozīmīgs atbalsts, kad pienāk brīdis, ka nepieciešams, lai pats apaļkoks būtu aizvests noteiktā vietā. Šiem uzņēmumiem interesē arī tādu produktu, kā taras kluči un berza finierkluči, iepirkšana. Gadījumā ja vajadzīgs kāds, kas varēs novērtēt Jūsu mežu, nereti profesionāļi piedāvā, kā mežu novērtēšanu, gan ar prieku pērk cirsmas. Liela spektra kompānijām pieder savi koklaukumi, kur jau tiek nogādāti apaļkoki un taras kluči. Jebkurā gadījumā vērtīgs lietpratējs savā jomā spēs sniegt palīdzību jebkurā problēmā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *