Šobrīd eksistē tik dažādas lēcas internetā un arī optikas salonos – kā veikt nekļūdīgu izvēli?

Uz šodienu lēcas acīm jau ir tāda veida produkts, ar ko tad īsti nevar izbrīnīt. Kontaktlēcas ir palikušas tieši par ikdienas daļu bez kuras mēs jau nevaram apjaust savu ikdienu. Kādā veidā parādījās kontaktlēcas? Vai spējat iedomāties, taču pats pirmais, kas saskarās ar lēcām, tiešām ir pazīstamais mākslinieks Leonardo da Vinči un šis notikums jau ir aprakstīts grāmatā Acu kods un datēts ar 1508.gadu. Pats Da Vinči izgudroja mūsdienu lēcas darbošanās plānu. Kaut gan izcelt, ka konkrēti viņš būtu lēcas izgudrotājs īsti nevar. Taču to attiecināt uz sekotājiem var, piemēram, nevar nepieminēt filozofu, fiziķi un matemātiķi Renē Dekartu. 1632.gadā viņš uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija tiešām pilnīgi piepildīts ar ūdeni, jo tieši tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Taču diemžēl nēsāt šīs lēcas acīm nemaz nebija realizējams.
Pēc vēl 200 gadiem britu fiziķis un astronoms Dž.Heršels atgriezās pie lēcām. Tieši viņš ir tas, kurš rakstos raksturoja, kā tad izskatās īstas un protams, arī korektās lēcas.
Bet kas tieši izgatavoja pašas pirmās lēcas acīm no stikla? Tas bija stiklinieks Mullers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Tā pamata ideja nemaz nebija sataisīt lēcas. Viņš vien mēģināja izlīdzēt draugam saredzēt visu krāsās.

Un, protams, šodien, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs varam izmest apnicīgās brilles un nopirkt sev kontaktlēcas internetā un tuvākajā optikas salonā. Bez šaubām, jau var nēsāt brilles, taču gadās situācijas dzīvē, kad ērtāk jau ir konkrēti lēcas. Kā tad atlasīt šī veida produkciju?

Kontaktlēcas un viņu daudzveidība piedāvājumā – izvēles priekšnosacījumi

Patlaban eksistē ne tikai viens kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājuma klāstā pastāv tiešām daudzas lēcas acīm. Pašas kontaktlēcas var atšķirties ne tikai pēc to cietuma, mērķa, krāsas, nēsāšanas termiņa, un arī lēcas cena var būt diezgan dažāda. No kā tad tas viss ir atkarīgs? Pirmais, kāds tad lēcu veids tiks skatīts – cietās vai mīkstas lēcas acīm.
Mīkstas lēcas ir populārākais veids. Tās parasti tiek domātas klientiem ar tuvredzību, astigmātismu un hiperopiju. Šīs kontaktlēcas pielieto arīdzen medicīnā, kā piemēram, ja būs nepieciešams ielikt acī zāles vai aizsargāt tās, lai padarīt ātrāku dzīšanu. Cietās kontaktlēcas acu ārsti izraksta, kad cilvēkam jau ir pašas radzenes formas izmaiņas, kuras nevarēs uzlabot ar mīkstām lēcām. Sīs izmaiņas ir, piemēram, astigmātisms.
Lēcas var iedalīt pēc nēsāšanas ilguma. Vienas dienas lēcas parasti tiek ievietotas no rīta, bet izņemtas naktī, vēl ir elastīgās lēcas, kas sniedz iespēju gulēt vienu vai divas naktis lēcām esot acīs. Ir vēl pagarinātās darbības, kur tad lēcas varētu valkāt līdz sešām dienām nenoņemot un visbeidzot, nepārtrauktās lēcas, kur valkāšanas ilgums var būt līdz pat trīsdesmit dienām.
Pastāv vēl krāsainās kontaktlēcas internetā, kuras izmaina Jūsu acu krāsu un pat dažādu zīmējumu kontaktlēcas, ļaujot Jums palikt, piem., par raganu vai pat vampīru. Protams, kad kontaktlēcas cenas ir atkarīgas no visiem faktoriem, gan no valkāšanas ilguma, gan no cietuma un kādam mērķim tās ir paredzētas. Bet visu laiku, pērkot kontaktlēcas internetā, var salīdzināt preces pie vairākiem pārdevējiem un atrast savējo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *