Mūsdienās eksistē tik neskaitāmas kontaktlēcas internetā un optikas salonos – kā izdarīt nekļūdīgu pirkumu?

Nevar noliegt to, ka lēcas mūsu laikmetā tiešām jau ir ļoti populāras kā arī pieprasījums uz tām ir milzīgs. Lēcas acīm ir veiksmīgi aizstājušas brilles un arī kvalitatīvi koriģē tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu uc.. Lēcas pielieto arī skaistumam – acu krāsas maiņai vai akcenta piešķiršanai. Tad, kad un kas izgudroja lēcas?

Vai Jūs zinājāt, ka pats Leonardo da Vinči bija tas, kurš vēl 16. gadsimtā (precīzāk, 1508.g.) radīja skices, kas attēlo ierīci, kuru tad varētu pielietot redzes korekcijai. Nākamo ieguldījumu ienesa R.Dekarts 1637. gadā. Tā bija maza caurulīte, kas pildīta ar ūdeni, veidojot sava veida lupu.
Taču pirmās lēcas parādījās 1888.g., kuru radītājs bija stikla pūtējs f.Mullers. Viņam bija draugs, kurš zaudēja plakstiņu acij un tam bija akūtas sāpes un pastāvīgs sausums acīs. Stikla pūtējs centās tam palīdzēt, izgatavojot no stikla lēcas. Tās bija baltām malām un caurspīdīgas centrā, lai saglabātu spēju redzēt apkārtējos priekšmetus. Slimnieks piemērīja lēcas acīm, un tādējādi redze uzlabojās.
Un tad Müllers uzsāka masveidā ražot stikla kontaktlēcas. Taču šīs lēcas acīm nebija pilnībā piemērotas cilvēkiem. Tās varēja vilkt tikai ierobežots skaits cilvēku. Kontaktlēcas masveida ražošanu vēlāk pārņēma K.Zeiss un Oto Šots.

Un tagad mūsdienu tirgus tad ir piepildīts ar ļoti dažādiem produktiem, pārdodas krāsainas lēcas un par crazy lēcas. Tās atvieglo mūsu ikdienu, bez tam pilnveidojoties digitālajai videi, pieņemama lieta ir tāda kā kontaktlēcas interneta veikals, kur visbiežāk ikvienas kontaktlēcas cenas, arī tādas kā biofinity kontaktlēcas šeit ir zemākas nekā reālajos veikalos. Bez tam arī šeit palīdz eksperti, kuri izlīdzēs piemeklēt Jums piemērotāko produktu.

Kontaktlēcu tipi un izvēle

Šobrīd pastāv ne viens vien kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājumā ir tik ļoti daudzas lēcas acīm. Kontaktlēcas jau var atšķirties viena no otras ne tikai pēc cietuma, lietošanas mērķa, krāsas, valkāšanas ilguma, pie tam arī pati lēcas cena ir diezgan atšķirīga. No kā tieši tas viss ir atkarīgs?

Pirmais, kāds lēcu tips jau tiek skatīts – cietās vai arī mīkstās lēcas.
Mīkstas lēcas ir visizplatītākais veids. Tās ir izrakstītas cilvēkiem ar tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu un hiperopiju. Šīs lēcas acīm izmanto arīdzen medicīnā, piemēram, ja būs nepieciešams ievietot acī zāles vai arī aizsargāt tās, lai padarīt ātrāku dzīšanas procesu. Savukārt, cietās lēcas acīm oftalmologi nozīmē, kad pacientam jau ir radzenes formas izmaiņas, ko nevar uzlabot ar mīkstajām. Tas var būt, piemēram, astigāmisms.

Kontaktlēcas var iedalīt pēc nēsāšanas ilguma. Vienas dienas lēcas tiek ieliktas tieši no rīta un izvilktas naktī, elastīgās, kuras ļauj gulēta r lēcam acīs pat nakti vai divas.

Tiek izlaistas arī ilgstošas nēsāšanas, kur tad lēcas var nēsāt līdz pat 6 dienām nenoņemot un pēdējais, nepārtrauktās lēcas, kur nēsāšanas režīms var būt līdz pat mēnesim.

Pastāv vēl krāsainās kontaktlēcas internetā, kuras maina klienta acs krāsu un ir arī raibas lēcas, kas ļauj Jums palikt, piem., par raganu vai arī vilkaci.

Nenoliedzami, ka lēcas cena būs atkarīga no dažādiem faktoriem, kā no valkāšanas termiņa, tā arī cietuma vai kādam mērķim tās ir domātas. Taču vienmēr, pasūtot kontaktlēcas internetā, iespējams salīdzināt preces pie vairākiem pārdevējiem un tad veikt savu izvēli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *