KĀ PĀRLIECINĀTIES PAR KURINĀMĀ KVALITĀTI?

Vasaras sākums būs vislabākais laiks, kad parūpētis par kurināmo nākošajai apkures sezonai. Esošās apkures sezonas beigas ir labs laiks, kad pārliecināties par savas apkures sistēmas tehnisko pusi un vajadzības gadījumā to savest kārtībā.

Ja telpas tiek apsildītas ar malkas apkuri, tad šajā periodā malkas iegāde būs arī finansiāli izdevīgāka, kā arī būs laika to izžāvēt. Arī brikešu un granulu iegādāšanās šajā laikā ir izdevīga, jo tiek piedāvātas akciju cenas un pat bezmaksas piegāde! Briketes var būt lieliska alternatīva parastajai malkai.

Vairāk lasi – https://raksts.zl.lv/ak4012-sia/augstas-kvalitates-kokskaidu-granulas-un-briketes-kas-razotas-latvija-8a857eb044/


Kad izvēlaties kurināmo, to nepieciešams pielāgot Jūsu apkures sistēmai. Krāsnī var izmantot kā briketes, tā malku, taču, granulas gan nebūs pareizais risinājums. Kā saprast to, kurš apkures sistēmas un kurināmā veids ir vispiemērotākais? Daudz ko nosaka dzīvesveids – krāsnis ir jākurina regulāri, katru dienu, kādam vienmēr ir jābūt mājās, savukārt apkures katli ir jāuzpilda un tad uz laiku par to var aizmirst. Arī kurināmajam ir liela nozīme. Blīvi presētas briketes un sausa malka ir labākie kurināmie. Ja brikete nokrītot saplīst, tad tā nav blīvi presēta un ir sliktas kvalitātes, kas savukārt nozīmē to, ka tā ātri izdegtu. Arī kantainās briketes būs izdevīgākas, jo gruzdēs ilgāk kā apaļās. Kurinot ar kokskaidu briketēm un granulām, mazāk aizsērējas dūmvads.

KĀ ATRAST ĒRTĀKO APKURES SISTĒMAS VEIDU?
Granulām būs nepieciešamas speciāls granulu katls, taču briketes var kurināt arī parastajā krāsnī vai kamīnā. Granulu un brikešu akciju cenas ir ļoti vilinošas. Katrs, kurš ar kurināmo ir saskāries no bērnības, zina cik daudz pūļu prasa malka un kurināšana ar to. Piemēram, apkures katliem pietiek tikt uzpildītiem, aptuveni, reizi nedēļā, taču krāsns jākurina katru dienu, visas dienas garumā, ja ir stiprs sals. Kokskaidu kurināmais tiek pārdauts jau safasēts un sauss, taču malka ir jākrāmē šķūnītī un tai ir jāizžūst.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *