KUR MEKLĒT DARBU LATVIJĀ ?

Darba devējs ar darba meklētāju, divdesmitpirmajā gadsimtā viens otru sastapt var bez problēmām, jo tieši pateicoties globālajam tīmeklim, ir iespējams iegūt lieliskas darba vietas un tik pat lieliskus darbiniekus. Gan vakances šeit, gan vakances ārpus Latvijas ir ļoti aktuālas un darba tirgū dīkstāve nudien nav novērojama.

Sludinājumu e- interneta vietnes, īpašas darba piedāvājumu lapas un, protams, sociālie tīkli ir vislabākais veids kā sameklēt darbu sev saistošā nozarē un arī darba devējam atrast kompetentus sfēras speciālistus, ko ar prieku uzņemt savā darba komandā. Daudzi, kas ir statusā “meklēju darbu” izmanto kādu no iepriekš minētajām opcijām.

CV UN MOTIVĀCIJAS VĒSTULES DARBA DEVĒJAM.
Ļoti daudzi uzskata, ka CV un motivācijas vēstuļu vai rezumē pievienošana darba pieteikumam ir lieka laika tērēšana un muļķības, taču tā nebūt nav, jo darba devējs šādā veidā uzzina ļoti daudz par kandidātu. Pats labākais un ērtākais veids, kā izveidot ne pārāk garu, bet gana pilnīgu informāciju par savu izglītību un darba pieredzi, ir veidojot CV online. Kādēļ online tas ir tik parocīgi? Jo šādi visus nepieciešamos dokumentus ir iespējams izveidot vispareizāk, lai komunikācija ar darba devēju caur iesniegtajiem dokumentiem, būtu vieglāka. CV paraugus var ērti sameklēt, ierakstot atslēgas vārdus interneta pārlūkā. Tur var atrast vairākus veidus CV un motivācijas vēstuļu izveidei tā, lai informācija būtu ērti pārskatāma. Daudzi darba devēji savam darba pieteikumam lūdz pievienot aī motivācijas vēstuli, lai pārliecinātos par kandidāta citām stiprajām īpašībām un uzskatiem par darbu kā tādu. Dažādi motivācijas vēstules paraugi ir atrodami gan interneta vidē, gan dažādās ar darba piedāvājumiem saistītās iestādēs.

DROŠS DARBS ĀRPUS LATVIJAS KATRAM INTERESENTAM.
Lai pelnītu sev pieklājīgu iztiku, ir jāatrod attiecīgs darbs, un tā tas ir bijis un būs vienmēr. Darbs Valmierā, darbs Rīgā, kaut vai darbs Valmierā un arī visur citur Latvijā un pasaulē, katram interesentam tiek piedāvāts teju katru mīļi brīdi. Ļoti īsā laika posmā ir iespējams noskaidrot daudz brīvu vakanču sev saistītās nozarēs. Lai darba devēji varētu optimālāk novērtēt kandidāta piemērotību vakancei, ir vajadzīgs korekti iesniegt visu nepieciešamo informāciju par sev, kas varētu šķist aktuāla darba devējam. Arī darbs ārpus Latvijas joprojām ir aktuāls darba meklētāju vidū, un arī ir maldīgi domāt, ka darba darba piedāvājumi ārpus Latvijas robežām lielākoties nav aktuālas. Dažādi ārzemju darba sludinājumi tiek publicēti gan oficiālās vietnēs, gan Latvijas nodarbinātības aģentūrā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *