Koka kopnes vai cita veida konstrukcijas

Jumta konstrukcija kā arī pats jumta segums jau var būt diezgan daudzveidīgs, kad nereti ieved maldināšanā nepieredzējušos celtniekus tikai ar savu daudzveidību. Skatoties, kādi tieši pastāv jumta konstrukcijas veidi, pašmāju būvniekam momentā ir neiespējami saprast, kas tad tieši var būt vajadzīgs plānotajam mājas jumtam un, ko tieši ir labāk izvēlēties konkrēti Jūsu variantā. Pie tam pircēji vēlās, lai jumts ir ne vien glīts, bet, protams, arī spēcīgs, drošs pie tam atbilstu visām prasībām. Dizaina dažādība ļauj projektētajam likt lietā iztēli un tādējādi īstenot visus visneparastākos projektus.

Kāds ir Jūsu majas jumts?

Visbiežāk redzami jau ir divslīpju un mansarda jumts mājām, ir arī vienas slīpnes un četrslīpju jumti, kā arī dažādu tipu savienojumi. Interesantu ēkas dizainu iespējams dabūt, ja jumta konstrukcija ir, piemēram, pavisam plakana, tomēr šajā gadījumā būs ļoti daudz kopšanas pasākumu, jo nokrišņiem šeit nav aizplūšanas iespēju, tajā pat brīdī jumta uzstādīšana un siltināšana ir visekonomiskākā. Bet eksistē arī tik neparasti kumta konstrukcijas veidi, piemēram, kā jumts piramīdas veidā, kas savukārt ir līdzīgs sava veida piramīdai. Dotais variants parasti ir izmantots piemēram, kā rotājuma jumta papildinājums. Nākamais netradicionāls jumta konstrukcijas veids jau ir ar asimetriju, kur raksturīga viena īsa mala un otra puse jumtam garāka. Vienmēr jāapzinās, jo jumta veida uzbūve ir sarežģītāka, jo bez šaubām jumta uzstādīšana būs dārgāka. Tādēļ, ka uz neraksturīgajām jumta sastāvdaļām, būs nepieciešams un papildus sijas vai koka kopnes.

Jumta konstrukcija – kāds tad segums būs labākais?

Pastāv daudz dažnedažādu tipu konstrukcijām, kas atšķiras savā starpā pēc jumta veida vai pēc tā kāds būs jumta segums, vai arī kādā veidā tiks veikta jau jumta siltināšana. Visbiežāk izvēlās jumta spāres, taču dotais opcijas variants ir izdevīgs brīžos, kad paredzēta jumta uzstādīšana objektam līdz sešiem metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres tiek taisītas tikai uz objekta, tas aizņem tiešām ilgu laiku pie tam obligāta profesionālu celtnieku esamība. Bet kopnes tiek izgatavotas ražotnē un tad jau tiek atvestas uz objektu gatavā veidā. Tādējādi jumta uzstādīšana paliek saprotama un ātri izdarāma. Kopnes var tikt pielietotas ne vienīgi dzīvojamo māju būvniecībā, bet, protams, arī lielu ēku un angāru jumta likšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *